Foto: Thorvald Knudsen

Onsdag den 8. oktober kl. 18.30 er det medlemsmøte på Norsk Maritimt Museum på Bygdøy i Oslo. Hovedtema for kvelden er en oppsummering av de siste 18 måneder for klubbens flaggskip, RS1 Colin Archer. RS1 ble utsatt for en alvorlig brann i mars 2013, og ligger nå i bøya etter en fantastisk sesong i 2014. Vi får historien fra katastrofen via gjenoppbyggingen til blant annet seier i årets Tall Ships Race i form av bilder og film, regisert av SSCA-formann Tor Erling Gransæther, skipper og medansvarlig på skøyta. Møtet avholdes i samarbeid med museet, og foredraget er åpent for alle, både medlemmer og andre interesserte. Etter foredraget blir det en oppsummering av klubbens sommerseilas v/ Godbonden-skipper Einar Salvesen og andre klubbsaker. Hjertelig velkommen!

SSCA på Facebook

Innlogging

Innlogging er bare nødvendig for å skrive artikler.

Husk meg